Shqipëria shënon fitore të thellë ndaj Qipros

Kombëtarja shqiptare ka shënuar një fitore të thellë prej 6-1 në miqësoren përballë kombëtares së Qipros të zhvilluar në Qemal Stafa.

Kuqezinjtë kaluan të parët në epërsi me anë të 11-metërshi të shndërruar në gol nga Ervin Skela pas 25 minutash lojë. Mysafirët arritën të barazojë me anë të Constantinos Charalambidis (37’), por pak para fundit të pjesës së parë Skela, po nga penaltia riktheu epërsinë për kombëtaren (44’).

Pjesa e dytë solli edhe katër gola të shpejtë, të gjithë në të mirë të Shqipërisë. Së pari ishte Erjon Bogdani në minutën e 65-të, ndërsa tre minuta më pas mysafirët shënuan në portën e gabuar (68-të).

Nuk vonoi as edhe dy minuta dhe pasoi një goli bukur i shënuar nga Ansi Agolli, para se një gol i gjashtë i shënuar nga Emiljano Vila të vulosë gjithçka sa i takon dilemës së fituesit, 15 minuta para fundit të kohës së rregullt.

Ndërkohë kombëtarja U21 ka pësuar me rezultat 2-1 në miqësoren ndaj kombëtares U21 të Maltës.

Real Madridi vendos yllin e madh të Man Cityt si objektivin kryesor të verës 2025

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

“Ky ekip i Realit nuk është Galacticos”, Seedorf nis një debat në lidhje me ekipin aktual të Los Blancos

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij