PSG vazhdon me fitore, merr tri pikët e radhës ndaj Nice

PSG pas shpalljes kampion dhe marrjes së trofeut ka vazhduar me fitore, kësaj radhe duke e mposhtur Nicen si mysafir me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 33-të të Ligue 1.

Ndeshja nisi mirë për PSG-në, kur Bradley Barcola arriti të shënojë për 1-0.

Pas tre minutash, ishte radha e Yoram Zague që shënoi për 2-0 pas asistimi të Barcola.

Në minutën e 31-të, ishte Mohamed-Ali Cho, që zbuti shifrat në 2-1.

Pjesa e dytë ishte më e qetë sa i përket rasteve, ndërsa Nice mbetime dhjetë veta në fushë kur Melvin Bard u ndëshkua me karton të kuq direkt.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi dhe PSG mori fitoren e radhës që është e 21-ta në këtë edicion, ndërsa Nice mbetet në vendin e pestë me 54 pikë. /Telegrafi/

"Isha absolutisht i vdekur" - fjalët e Jude Bellingham pas ndeshjes me Sllovninë shqetësojnë fansat anglez

"Largojë nga formacioni Bellinghamin dhe Kanen" - Southgates i kërkohet që të fillojë pa dy yjet kryesorë

Kampioni i Malit të Zi, Deçiqi, hoqi yllin e kuq nga stema dhe ndërroi ngjyrat, shtohet emri shqiptar

Pse Kylian Mbappe është i pakënaqur me maskën e personalizuar të fytyrës që po e mban në Euro 2024?