Albin Berisha shënon dhe shpëton Petrolulin nga rënia

Sulmuesi Albin Berisha ka shënuar pas një kohe të gjatë në kampionatin e Rumanisë, gol që kishte shumë rëndësi për skuadrën e tij.

Të dielën, në ndeshjen e luftës për mbetje në Superligë e Rumanisë, Berisha shënoi për fitoren e Petrolulit ndaj Otelulit me rezultatin 2-1.

23-vjeçari në lojë hyri në minutën e 59-të, ndërsa shënoi golin e fitores në minutën e 80-të.

Golin e fundit, Berisha e kishte shënuar më 8 mars, por ky ishte shumë me vlerë.

Berisha ka tri gola në 13 paraqitje për Petrolulin, që siguron mbijetesën në Superligën e Rumanisë një javë para fundit.

Petroluli ka 29 pikë, ndërsa Voluntari ka 24 pikë dhe mban vendin e 13-të që ka pasojë rënien nga elita. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës