Ishte i padukshëm në pjesën më të madhe të lojës, por kur i erdhi mundësia të shënonte – Joselu dështoi keq

Joselu kishte një tjetër lojë për të harruar kundër Cadiz. Sulmuesi ishte i padukshëm në pjesën më të madhe të lojës dhe kur më në fund doli në qendër të vëmendjes, dështoi keq.

Rodrygo dhe sulmuesi i vetëm natyral i Real Madridit u përballën me portierin kundërshtar dhe braziliani ia kaloi topin sulmuesit.

Për disa arsye, Joselu ndaloi dhe nuk e preku topin, duke e lënë atë të përfundonte jashtë vijave të fushës. Me shumë mundësi ai mendoi se ishte jashtë loje – por ai nuk ishte.

Rezultati ishte 1-0 në atë kohë dhe Cadiz kishte shanset e tij për të barazuar, kështu që tifozët madrilen nuk e pëlqyen atë pamje.

Në fund, Real Madridi ia doli të merrte një fitore të pastër me dy gola nga Rodrygo dhe një nga Jude Bellingham për tri pikë të reja. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut