Shqiptarët lënë shenjë në derbin e Belgjikës: Zeqiri gol, Muja asistim

Antwerp ka arritur të shënojë fitore ndaj Genk me rezultat 3-2, ku në këtë ndeshjet lojtarët shqiptarë ishin vendimtar.

Fillimisht në golin e parë të shënuar në ndeshje nga Vincent Janssen asistimi erdhi nga Arbnor Muja.

Ky ishte asistimi i dytë i Mujës në këtë kampionat, ndërsa ka shënuar edhe tre gola.

Në anën tjetër golin e parë të Genk e shënoi sulmuesin Andi Zeqiri, duke e ngushtuar rezultatin në 3-1 në minutën e 45-të.

Muja luajti pothuajse gjithë ndeshjen pasi u zëvendësua në minutën e shtatë shtesë, ndërsa Zeqiri lëshoi fushën në minutën e 62-të. /Telegrafi/

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbahen matjet zyrtare para meçit mes Fury dhe Usyk, këto ishin peshat e kampionëve të boksit

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij