Roma merr fitoren e dytë me radhë, fiton si mysafir i Cagliarit

Roma ka arritur të shënojë fitore ndaj Cagliarit me rezultat 4-1 në kuadër të javës së tetë në Serie A.

Të besuarit e Jose Mourinhos e nisën më mirë takimin, duke shënuar shpejtë dy herë brenda dy minutash.

Houssem Aouar shënoi në minutën e 19-të për 1-0, ndërsa Romelu Lukaku shënoi pas një minute për 2-0.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa Roma nuk u ndal as në pjesën e dytë.

Andrea Belotti shënoi në minutën e 51-të për 3-0 pas asistimit të Leonadro Paredes.

Argjentinasi asistoi edhe te goli i katërt që u shënua nga Lukaku për 4-0.

Krejt çfarë bën vendasit ishte një gol me Nahitan Nandez që shënoi nga penalltia.

Roma me këtë fitore ngjitet në vendin e 10-të me 11 pikë, ndërsa Cagliari mbetet i fundit pa fitore.  /Telegrafi/

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Ish-ylli i Liverpoolit zbulon trajnerin e ardhshëm të Man United – thotë se ia tregoi një lojtar aktual i tyre

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja

Mediat spanjolle e konfirmojnë, ideja për të futur Joselun në lojë kundër Bayernit nuk ishte e Ancelottit

Spikeri thirri emrin e Mbappes në stadium, tifozët e PSG-së me veprim që pak kush e ka pritur

"Do të jem tifozi më i madh i Tottenhamit ndonjëherë" - Kai Havertz me deklaratë sensacionale pas fitores së Arsenalit ndaj Man united