Nuk ka fitues në duelin mes Malishevës dhe Ferizajt

Malisheva dhe Ferizaj kanë barazuar 1-1 në kuadër të javës së 21-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 41-të, kur Drilon Hazrollaj asistoi te Ilir Mustafa për 1-0.

Dy minuta më vonë, Ferizaj rrezikoi me anë të Gligorov, por goditja e tij përfundoi jashtë.

Por, derisa po përfundonte pjesa e parë, Gentrit Halili (45+2) ia doli t’i barazonte shifrat në 1-1.

Në pjesën e dytë, Ferizaj rrezikoi në minutën e 64-të, por që harkimin në zonë nga këndi nuk arritën ta fusnin në rrjetë.

Në minutën e 77-të, Sobowale lëshoi një goditje të fuqishme, mirëpo ajo u bllokua nga mbrojta e mysafirëve.

Pas javës së 21-të, Malisheva gjendet në vendin e tetë me 21 pikë, ndërsa Ferizaj në të dhjetin me 18 sosh. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës