Reagimi i La Ligas në Twitter pasi Muriqi i shënoi gol të bukur Real Madridit

Vedat Muriqi ka arritur t’i shënoj gol Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Sulmuesi kosovar ka qenë fantastik në 45 minutat e para të sfidës ndaj kampionëve në fuqi të Evropës.

Goli i parë në ndeshje u shënua në minutën e 35-të me autor Vedat Muriqin.

Një harkim i bukur nga Lee Kang-In bëri që Muriqi të realizonte gol të bukur me kokë për t’i dhuruar Mallorcas epërsinë 0-1.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i faqes zyrtare të La Ligas në Twitter, pasi prizrenasi shënoi.

“Vedat Muriqi i jep epërsinë Mallorcas përballë Real Madridit”, shkroi faqja e La Ligas në versionin anglisht në Twitter.

“Goli i parë shënohet nga pirati Vedat Muriqi”, shkroi faqja e La Ligas në versionin spanjisht.

45 minutat e para në sfidën Real Madrid – Mallorca u mbyllën me rezultat 1-1, ku Valverde realizoi një super gol për t’i barazuar shifrat në 1-1. /Telegrafi/

Mirëupafshim Ilir Daja – Kosova dhe Ballkani fituan shumë me ty

Lavdim Pireva
Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

Mori shumë kritika për paraqitjen ndaj Liverpoolit - bashkëshortja e Casemiros i del në krah mesfushorit

"Ajo që ndodhi në Bukuresht, nuk përsëritet në Prishtinë" - kreu i Dardanëve, Berisha flet për mediat rumune para ndeshjes

"Unë nuk jam Harry Potter, duhet ta pranoni" - Ten Hag flet pas humbjes poshtëruese ndaj Liverpoolit