LAJMI I FUNDIT:

Mallorca

277 Artikuj

Vedat Muriqi shënon në rikthimin sensacional të Mallorcas ndaj Getafes

Vedat Muriqi shënon në rikthimin sensacional të Mallorcas ndaj Getafes

La Liga
Superkupa e Spanjës 2025: Çiftet gjysmëfinaliste, data e ndeshjeve dhe stadiumi

Superkupa e Spanjës 2025: Çiftet gjysmëfinaliste, data e ndeshjeve dhe stadiumi

La Liga
Vedat Muriqi afër rikthimit në Turqi, pritet ta zëvendësojë yllin e madh

Vedat Muriqi afër rikthimit në Turqi, pritet ta zëvendësojë yllin e madh

Ndërkombëtare
Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

La Liga
Mediat turke shkruajnë se Vedat Muriqi do të kthehet në Turqi

Mediat turke shkruajnë se Vedat Muriqi do të kthehet në Turqi

Ligat tjera
Mjafton një super gol i Tchouamenit, Real Madridi i afrohet titullit kampion

Mjafton një super gol i Tchouamenit, Real Madridi i afrohet titullit kampion

La Liga
Athletic Bilbao fiton Kupën e Mbretit – Muriqi shënon penalltinë, por ‘tradhtohet’ nga shokët

Athletic Bilbao fiton Kupën e Mbretit – Muriqi shënon penalltinë, por ‘tradhtohet’ nga shokët

La Liga
Mallorca e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Athletic Bilbaos

Mallorca e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Athletic Bilbaos

La Liga
Finalja e Kupës, Athletic Bilbao – Mallorca: Formacionet zyrtare, Muriqi nga minuta e parë

Finalja e Kupës, Athletic Bilbao – Mallorca: Formacionet zyrtare, Muriqi nga minuta e parë

La Liga
Shtohen zërat për largimin e Vedat Muriqit nga Mallorca – e duan dy top klube

Shtohen zërat për largimin e Vedat Muriqit nga Mallorca – e duan dy top klube

La Liga
“E gjithë Mallorca është me ju”, klubi spanjoll vjen me një fotomontazh ikonik për Vedat Muriqin

“E gjithë Mallorca është me ju”, klubi spanjoll vjen me një fotomontazh ikonik për Vedat Muriqin

La Liga
“Do të ishte bukur”, Vedat Muriqi zbulon ëndrrën për ‘Gardën e Nderit’ nga Real Madridi

“Do të ishte bukur”, Vedat Muriqi zbulon ëndrrën për ‘Gardën e Nderit’ nga Real Madridi

La Liga
Vetëm në tre vitet e fundit, Liria ka fituar qindra mijëra euro nga transferimet e Vedat Muriqit

Vetëm në tre vitet e fundit, Liria ka fituar qindra mijëra euro nga transferimet e Vedat Muriqit

Superliga
“Është ideal”, trajneri i njohur mendon se Rafa Marquez duhet ta pasojë Xavin te Barcelona

“Është ideal”, trajneri i njohur mendon se Rafa Marquez duhet ta pasojë Xavin te Barcelona

La Liga
Super goli i Lamine Yamal i siguron tri pikë të reja Barcelonës

Super goli i Lamine Yamal i siguron tri pikë të reja Barcelonës

La Liga
Historia e sulmuesit që i mbijetoi luftës në Kosovë: ESPN me një intervistë dhe shkrim fantastik për Vedat Muriqin

Historia e sulmuesit që i mbijetoi luftës në Kosovë: ESPN me një intervistë dhe shkrim fantastik për Vedat Muriqin

Ndërkombëtare
Shtohen mundësitë e largimit për Arda Guler – tri klube i duan shërbimet e turkut

Shtohen mundësitë e largimit për Arda Guler – tri klube i duan shërbimet e turkut

La Liga
Vedat Muriqi i gatshëm ta fitojë trofeun e parë me fanellën e Mallorcas

Vedat Muriqi i gatshëm ta fitojë trofeun e parë me fanellën e Mallorcas

La Liga
Mallorca kthehet në finale të Copa del Rey, Vedat Muriqi ishte njëri nga vendimtarët me një gol

Mallorca kthehet në finale të Copa del Rey, Vedat Muriqi ishte njëri nga vendimtarët me një gol

Ndërkombëtare
Nga Avdijaj te Muriqi e Krasniqi, vlerësimet e futbollistëve dardanë nëpër botë

Nga Avdijaj te Muriqi e Krasniqi, vlerësimet e futbollistëve dardanë nëpër botë

Ndërkombëtare
Marca me shkrim special për sulmuesin dardan: Është kthyer Vedat Muriqi, Mallorca ka nevojë për versionin e tij më të mirë

Marca me shkrim special për sulmuesin dardan: Është kthyer Vedat Muriqi, Mallorca ka nevojë për versionin e tij më të mirë

La Liga
Vedat Muriqi kthehet startues dhe me golin e tij në minutat e fundit i sjell fitoren Mallorcas

Vedat Muriqi kthehet startues dhe me golin e tij në minutat e fundit i sjell fitoren Mallorcas

La Liga
Vedat Muriqi mund të transferohet në Turqi, kësaj radhe te rivali i Fenerbahces

Vedat Muriqi mund të transferohet në Turqi, kësaj radhe te rivali i Fenerbahces

La Liga
U lëndua me Kosovën, Mallorca fiton rreth 1,5 milionë euro kompensim nga Vedat Muriqi

U lëndua me Kosovën, Mallorca fiton rreth 1,5 milionë euro kompensim nga Vedat Muriqi

La Liga