LAJMI I FUNDIT:

Vedat Muriqi

833 Artikuj

Vedat Muriqi afër rikthimit në Turqi, pritet ta zëvendësojë yllin e madh

Vedat Muriqi afër rikthimit në Turqi, pritet ta zëvendësojë yllin e madh

Ndërkombëtare
Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

La Liga
Mediat turke shkruajnë se Vedat Muriqi do të kthehet në Turqi

Mediat turke shkruajnë se Vedat Muriqi do të kthehet në Turqi

Ligat tjera
Finalja e Kupës, Athletic Bilbao – Mallorca: Formacionet zyrtare, Muriqi nga minuta e parë

Finalja e Kupës, Athletic Bilbao – Mallorca: Formacionet zyrtare, Muriqi nga minuta e parë

La Liga
Shtohen zërat për largimin e Vedat Muriqit nga Mallorca – e duan dy top klube

Shtohen zërat për largimin e Vedat Muriqit nga Mallorca – e duan dy top klube

La Liga
“E gjithë Mallorca është me ju”, klubi spanjoll vjen me një fotomontazh ikonik për Vedat Muriqin

“E gjithë Mallorca është me ju”, klubi spanjoll vjen me një fotomontazh ikonik për Vedat Muriqin

La Liga
“Kombëtaren siç nuk e keni parë asnjëherë tjetër”, FFK kërkon ta ndiqni në TikTok me një video me lojtarët që shkrihen së qeshuri

“Kombëtaren siç nuk e keni parë asnjëherë tjetër”, FFK kërkon ta ndiqni në TikTok me një video me lojtarët që shkrihen së qeshuri

Përfaqësuesja e Kosovës
“Do të ishte bukur”, Vedat Muriqi zbulon ëndrrën për ‘Gardën e Nderit’ nga Real Madridi

“Do të ishte bukur”, Vedat Muriqi zbulon ëndrrën për ‘Gardën e Nderit’ nga Real Madridi

La Liga
Nga 180 deri në 0 minuta – Kush sa luajti në dy ndeshjet e para të Franco Fodas në krye të Kosovës

Nga 180 deri në 0 minuta – Kush sa luajti në dy ndeshjet e para të Franco Fodas në krye të Kosovës

Shkumbin Pireva
Vedat Muriqi thotë se fitorja ishte me rëndësi, por skuadra duhet të përmirësohet në realizimin e golave

Vedat Muriqi thotë se fitorja ishte me rëndësi, por skuadra duhet të përmirësohet në realizimin e golave

Përfaqësuesja e Kosovës
Lexuesit e Telegrafit dëshirojnë lojë sulmuese – ky është formacioni i tyre ndaj Armenisë

Lexuesit e Telegrafit dëshirojnë lojë sulmuese – ky është formacioni i tyre ndaj Armenisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Armenisë – Franco Foda i beson ‘senatorëve’

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Armenisë – Franco Foda i beson ‘senatorëve’

Përfaqësuesja e Kosovës
Vedat Muriqi: Jemi favorit ndaj Armenisë, duhet të mësohemi me fitore

Vedat Muriqi: Jemi favorit ndaj Armenisë, duhet të mësohemi me fitore

Përfaqësuesja e Kosovës
Vedat Muriqi deklarohet pas ditës së parë të stërvitjeve: Kosova po hap një faqe të re

Vedat Muriqi deklarohet pas ditës së parë të stërvitjeve: Kosova po hap një faqe të re

Përfaqësuesja e Kosovës
Vetëm në tre vitet e fundit, Liria ka fituar qindra mijëra euro nga transferimet e Vedat Muriqit

Vetëm në tre vitet e fundit, Liria ka fituar qindra mijëra euro nga transferimet e Vedat Muriqit

Superliga
Historia e sulmuesit që i mbijetoi luftës në Kosovë: ESPN me një intervistë dhe shkrim fantastik për Vedat Muriqin

Historia e sulmuesit që i mbijetoi luftës në Kosovë: ESPN me një intervistë dhe shkrim fantastik për Vedat Muriqin

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Vedat Muriqi i gatshëm ta fitojë trofeun e parë me fanellën e Mallorcas

Vedat Muriqi i gatshëm ta fitojë trofeun e parë me fanellën e Mallorcas

La Liga
Mallorca kthehet në finale të Copa del Rey, Vedat Muriqi ishte njëri nga vendimtarët me një gol

Mallorca kthehet në finale të Copa del Rey, Vedat Muriqi ishte njëri nga vendimtarët me një gol

Ndërkombëtare
Nga Avdijaj te Muriqi e Krasniqi, vlerësimet e futbollistëve dardanë nëpër botë

Nga Avdijaj te Muriqi e Krasniqi, vlerësimet e futbollistëve dardanë nëpër botë

Ndërkombëtare
Marca me shkrim special për sulmuesin dardan: Është kthyer Vedat Muriqi, Mallorca ka nevojë për versionin e tij më të mirë

Marca me shkrim special për sulmuesin dardan: Është kthyer Vedat Muriqi, Mallorca ka nevojë për versionin e tij më të mirë

La Liga
Vedat Muriqi kthehet startues dhe me golin e tij në minutat e fundit i sjell fitoren Mallorcas

Vedat Muriqi kthehet startues dhe me golin e tij në minutat e fundit i sjell fitoren Mallorcas

La Liga
Vedat Muriqi mund të transferohet në Turqi, kësaj radhe te rivali i Fenerbahces

Vedat Muriqi mund të transferohet në Turqi, kësaj radhe te rivali i Fenerbahces

La Liga
U lëndua me Kosovën, Mallorca fiton rreth 1,5 milionë euro kompensim nga Vedat Muriqi

U lëndua me Kosovën, Mallorca fiton rreth 1,5 milionë euro kompensim nga Vedat Muriqi

La Liga