LAJMI I FUNDIT:

Nga 180 deri në 0 minuta – Kush sa luajti në dy ndeshjet e para të Franco Fodas në krye të Kosovës

Nga 180 deri në 0 minuta – Kush sa luajti në dy ndeshjet e para të Franco Fodas në krye të Kosovës

Përzgjedhësi i ri i Kosovës, Franco Foda iu ka besuar vetëm tre futbollistëve nga 90 minuta të plota në dy ndeshjet e tij të para në krye të Dardanëve, në dy miqësoret e zhvilluara këtë muaj.

Kosova luajti të premten e kaluar me Armeninë, ku fitoi me rezultat 0-1, ndërsa dje (e martë) u mposht 2-0 nga Hungaria.

Këto ishin dy ndeshjet e para të Kosovës me përzgjedhësin Foda, i cili pritej të bënte ndryshime në krye të ekipit.


Megjithatë, trajneri gjerman ka vendosur t’i besojë ‘senatorëve’ të ekipit, duke iu jep më shumë minuta gjatë këtyre dy përballjeve.

Tre ishin lojtarët që kanë marrë të gjithë 180 minutat nga këto dy ndeshje: portieri Arijanet Muric dhe mbrojtësit Mërgim Vojvoda dhe Fidan Aliti.

Pas tyre vjen Milot Rashica me 174 minuta nga dy ndeshjet, Vedat Muriqi me 154 minuta, Valon Berisha me 151 minuta, Edon Zhegrova dhe Florent Muslija me nga 133 minuta, Blendi Idrizi me 105 minuta, Florian Loshaj me 97 minuta dhe Donat Rudhani me 93 minuta.

Kapiteni Amir Rrahmani dhe Lumbardh Dellova luajtën nga 90 minuta të plotë, Leart Paqarada luajti 84 minuta dhe Zymer Bytyqi 48 minuta.

Lojtarët tjerë që morën minuta nga këto dy ndeshje ishin Elbasan Rashani dhe Bersant Celina me nga 26 minuta, Florent Hadergjonaj 19 minuta, Albion Rrahmani 13 minuta dhe Ilir Krasniqi me 6 minuta.

Mirlind Kryeziu, Visar Bekaj, Ilir Avdyli, Drilon Hazrollaj dhe Lindon Emerllahu ishin pesë lojtarët që nuk luajtën asnjë minutë në këto dy ndeshje.

Hazrollaj dhe Emërllahu pa asnjë minutë

Më poshtë minutat e lojtarëve në dy miqësoret e marsit:

Fidan Aliti – 180/180min

Mergim Vojvoda – 180/180min

Arijanet Muric – 180/180min

Milot Rashica – 174/180min

Vedat Muriqi – 154/180min

Valon Berisha – 151/180min

Edon Zhegrova 133/180min

Florent Muslija – 133/180min

Blendi Idrizi – 105/180min

Florian Loshaj – 97/180min

Donat Rrudhani – 93/180min

Amir Rrahmani – 90/180min

Lumbardh Dellova – 90/180min

Leart Paqarada – 84/180min

Zymer Bytyqi – 48/180min

Elbasan Rashani – 26/180min

Bersant Celina – 26/180min

Florent Hadergjonaj – 19/180min

Albion Rrahmani – 13/180min

Ilir Krasniqi – 6/180min

Visar Bekaj – 0/180min

Ilir Avdyli – 0/180min

Mirlind Kryeziu – 0/180min

Drilon Hazrollaj – 0/180min

Lindon Emerllahu – 0/90min

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori