Një yll i ri i futbollit tonë shpërtheu në garat evropiane, Albion Rrahmani i befasoi të gjithë me pesë gola në dy ndeshje

Festa e Albion Rrahmanit (Foto: KF Ballkani)

Albion Rrahmani padyshim është njeriu i momentit te Ballkani, pasi nda La Fioritas shënoi pesë herë në dy ndeshje.

Sulmuesi llapjan në ndeshjen e parë të zhvilluar në San Marion përligji besimin e trajnerit, pasi startoi nga minuta e parë dhe në këtë përballje arriti të shënojë dy herë në fitoren 4-0.

Për ata që menduan se golat e tij ishin të rastësishëm, Rrahmani u përkujdes edhe për një paraqitje për ‘kornizë’ në ‘ Fadil Vokrri’.

Albion Rrahmani duke festuar me shokët e skuadrës (Foto: KF Ballkani)

Ai shënoi het-trik në fitoren 6-0 të Ballkanit, për ta ndihmuar skuadrën që të kalojë në raundin e tretë.

Rrahmani që njihet në publik edhe me nofkën ‘Lewandowski i Malishevës’, shënoi golat në minutat 6’, 8’ dhe 69’, duke konfirmuar formën e lartë që po kalon.

Duke e ditur që Ballkani ka një sulmues si nigeriani Theophilus Solomon, atëherë është pritur që minutat për  Rrahmanin të ishin të pakët, pasi në sulm është edhe Albin Berisha, i cili luajti si startues në dy ndeshjet ndaj Zalgiris.

Por trajneri Ilir Daja i ka besuar 21 vjeçarit, i cili tregoi se ka një nuhatje fantastike për gol, ndërsa di ta sulmojë zonën shumë mirë.

Albion Rrahmani gjatë ndeshjes (Foto: KF Ballkani)

Ai punon po ashtu edhe në mbrojtje, ndërsa bën lojë të mirë edhe me shpin të kthyer prej porte.

Rrahmani duket një sulmues modern, që këto netët evropiane të futbollit tonë i ka bërë edhe më të bukura.

Tani nga ai pritet që të shpërthej edhe në raundin e tretë, që emri i tij të lakohet edhe në mediat e huaja, pse jo që brenda këtij afati kalimtar të kalojë te ndonjë klub të një niveli më të lartë. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero