Juventus 2-2 Lazio, notat e lojtarëve: Alvaro Morata më i miri në ndeshje

Juventus dhe Lazio kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e fundit të Zonjës së Vjetër në Allianz Stadium.

Zonja e Vjetër e ka humbur epërsinë prej dy golave nga pjesa e parë falë realizimeve nga Dusan Vlahovic dhe Alvaro Morata.

Në pjesën e dytë kryeqytetasit realizuan dy gola, një me Alex Sandron si autogol dhe një tjetër nga Milenkovic Savic në minutat e fundit.

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata ishte më i miri në këtë ndeshje, derisa notë të mirë te vendasit patën edhe Mattia Perin e Federico Bernardeschi.

Te Lazio nota më e lartë shkoi për mesfushorin Danilo Cataldi si dhe Mattia Zaccagni, derisa Thomas Strakosha kishte notën më të ulët në ndeshje. /Telegrafi/

Koeman e përjashtoi nga Holanda për shkak të kalimit në Arabi Saudite, Bergwijn i përgjigjet brutalisht

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Rumanisë – Foda iu beson senatorëve

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme