De Bryune hero i qytetarëve, Man City fiton ngushtë ndaj Atletico Madridit

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Atletico Madridi me rezultat 1-0 në ndeshjen e zhvilluar në “Ethihad Stadium”.

Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre dy skuadrave doli të jetë interesante edhe pse Man City ishte ajo që sulmonte, ndërsa Atletico Madridi mbrohej.

Qytetarët kishin dy raste të mira në pjesën e parë, ku fillimisht rrezikoi Bernardo Silva, i cili u fut në zonë, kur edhe u rrëzua, por gjyqtari nuk akordoi penallti.

Edhe Kevin de Bruyne kërkoi penallti në minutën e 40-të, por as kësaj radhe gjyqtari nuk ishte dakord.

Pjesa e dytë ishte edhe më energjikë, kur De Bruyne rrezikoi me një goditje dënimi, por Jan Oblak ishte në vend.

Aymeric Laporte rrezikoi në minutën e 64-të, por goditja e tij shkoi jashtë.

Në minutën e 70-të ishte momenti vendimtar në këtë ndeshje, kur De Bryne me një goditje brenda zonës shënoi për 1-0.

Edhe pse skuadrat tentuan, deri në fund nuk kishte më gola të tjerë dhe Man City mori një rezultat të favorshëm për ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë