Ibrakovic pas barazimit me Gjilanin: Rezultati nuk ishte real, dominuan dhe merituam fitoren

Trajneri i Prishtinës, Abdulah Ibrakovic ka folur pas barazimit ndaj Gjilanit, duke thënë se skuadra e tij i meritoi tri pikër nga kjo përballje.

Prishtina dhe Gjilani kanë luajtur baras 2-2 në ndeshjen derbi të zhvilluar në “Stadiumin e Qytetit” në Suharekë.

Golat në këtë përballje u shënuan nga Oto John (80’) dhe Endrit Krasniqi (90+) për vendasit, ndërsa për Gjilanin shënuan Gerhard Progni (24’) dhe Arbër Prekazi (65’).

Prishtina dhe Gjilani luajnë baras në trilerin e zhvilluar në Suharekë
Lexo po ashtu Prishtina dhe Gjilani luajnë baras në trilerin e zhvilluar në Suharekë

Pas ndeshjes ka folur edhe Ibrakovic, i cili ka përgëzuar lojtarët e tij për lojën, teksa ka thënë se merituan fitoren.

“Në qoftë se e shikojmë realisht, rezultati nuk është real, pasi ishim skuadër më e mirë dhe merituam ta fitojmë ndeshjen”, ka thënë fillimisht Ibrakovic pas ndeshjes.

Munishi pas barazimit: Rezultati ishte real, Prishtina si duket kishte premi
Lexo po ashtu Munishi pas barazimit: Rezultati ishte real, Prishtina si duket kishte premi

“Ne kemi luajtur ishim shumë në pjesën e parë dhe penalltia ishte shumë naive dhe kjo na penalizoi”.

“Kemi probleme me stadiumin, lojtarët nuk janë ende në përgatitjen më të mirë, por duhet mi përgëzua për angazhimin edhe pse situata nuk është më e mira dhe kjo dihet”, përfundoi trajneri i Prishtinës. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute