Ndeshje spektakolare në Lipjan, Llapi fiton ndaj Prishtinës

Llapi ka arritur të shënoj fitore në derbin rajonal ndaj Prishtinës me rezultat 3-2.

Ka qenë një ndeshje fantastike e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Lipjan.

Vetëm pas 23 minutave lojë, Llapi kaloi në epërsi kur Benet Ismaili i mysafirëve shënoi gabimisht në portën e tij për 1-0.

Katër minuta më vonë llapjanët gjetën edhe golin e dytë në këtë takim, kur realizoi sulmuesi meksikan Rivera për 0-2.

Llapi nuk u ndal dhe në minutën e 38-të shënoi me Kushtrim Shabanin, por goli i tij u anlua nga VAR-i.

Në minutën e 41-të, Prishtina ngushtoi epërsinë falë golit nga Arlind Shabani.

Me epërsinë e Llapit 2-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Në pjesën e dytë Prishtina u tregua më e rrezikshme dhe gjetën golin e barazimit në minutën e 60-të kur shënoi Sabien Lilaj për 2-2.

Megjithatë krejt në fund të ndeshjes Kushtrim Shabani i vendasve shënoi për 3-2.

Kësisoj Llapi e mbyll edicionin vjeshtor në pozitën e katërt me 29 pikë, derisa Prishtina mbetet e pesta me 24 pikë. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Pep Guardiola i dërgon mesazh Thomas Mullerit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

“Unë përpiqem t’u shpjegoj të gjithëve se ai nuk është një person i keq”, ylli i Barçës flet për Vinicius