Depay shënon golin e parë në ‘epokën Xavi’ te Barcelona

Barcelona e Xavit ka shënuar golin e parë gjatë pjesës së dytë të derbit lokal ndaj Espanyolit, i vlefshëm për javën e 14-të në La Liga.

Barcelona dhe Espanyoli luajtën pa gola në pjesën e parë të ndeshjes, por fillimi i pjesës së dytë ka nisur furishëm për ekipin e Xavit, në debutimin e këtij të fundit.

Klubi nga Camp Nou ka gjetur golin e parë të ndeshjes apo të parin në ‘epokën Xavi’ pas vetëm tre minutave lojë në këtë pjesë.

Ishte sulmuesi holandez, Memphis Depay, i cili ka shënuar golin e parë apo të epërsisë 1-0.

Goli i Depayt erdhi nga penalltia, pasi ishte vet holandezi që u pengua në mënyrë të palejuar në zonë. /Telegrafi/

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun