Ronaldo zhbllokon sfidën, shënon golin e katërt në këtë Kampionat Evropian

Portugalia ka kaluar në epërsi ndaj Francës me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Franca e nisi më mirë ndeshjen, duke rrezikuar në minutën e 16-të me Kylian Mbappe, por që Rui Patricio ishte në vend.

Në minutën e 28-të Portugalia fitoi penallti, kur Hugo Loris doli të grushtojë topin, por gjeti kokën e Danilos.

Gjyqtari akordoi penallti, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Cristiano Ronaldo për 1-0.

Më këtë rezultat Portugalia do të ishte lider, pasi që edhe Gjermania po pëson nga Hungaria. /Telegrafi/

Ylli i Real Madridit ulërin nga dhimbjet e mëdha pas lëndimit të tmerrshëm që pësoi ndaj Villarrealit

Ronaldo kërkon nga drejtuesit e Al Nassr t’i bëjnë yllit të Man Cityt një ofertë prej një milionë eurosh në javë

Traore dhe Walker u përfshinë në një duel shpejtësie dhe aty kishte një fitues të qartë

Mysafirëve në

Mysafirëve në "daljen e parë publike në 11 vjet" të Michael Schumacher iu dha një rregull i rreptë për t'u ndjekur