LAJMI I FUNDIT:

Euro 2020

2136 Artikuj

Një rikthim që është futur në histori të futbollit: Nga një njeri pothuajse i vdekur, tek një lojtar pjesëmarrës në Kupën e Botës në vetëm 18 muaj

Një rikthim që është futur në histori të futbollit: Nga një njeri pothuajse i vdekur, tek një lojtar pjesëmarrës në Kupën e Botës në vetëm 18 muaj

Driton Gajraku
Përmbledhja e paraqitjes individuale kundër Italisë tregon se Messi është një lojtar i një niveli tjetër

Përmbledhja e paraqitjes individuale kundër Italisë tregon se Messi është një lojtar i një niveli tjetër

Ndërkombëtare
Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme: Italia – Argjentina

Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme: Italia – Argjentina

Përfaqësueset
Konfirmohet data se kur do të përballen fituesi i Kampionatit Evropian me atë të Kupës së Amerikës

Konfirmohet data se kur do të përballen fituesi i Kampionatit Evropian me atë të Kupës së Amerikës

Përfaqësueset
Eriksen rikthehet në një ndeshje zyrtare pas tetë muajve, pritet me ovacione debutimi i tij me Brentfordin në Ligën Premier

Eriksen rikthehet në një ndeshje zyrtare pas tetë muajve, pritet me ovacione debutimi i tij me Brentfordin në Ligën Premier

Premier League
“U largova nga kjo botë për pesë minuta”, Eriksen reflekton mbi përvojën afër vdekjes

“U largova nga kjo botë për pesë minuta”, Eriksen reflekton mbi përvojën afër vdekjes

Ndërkombëtare
Videoja e parë e Eriksenit në fushë që nga incidenti në Euro 2020

Videoja e parë e Eriksenit në fushë që nga incidenti në Euro 2020

Ndërkombëtare
Përmes fotografive – 21 momente të paharrueshme sportive të vitit 2021

Përmes fotografive – 21 momente të paharrueshme sportive të vitit 2021

Driton Gajraku
Nga arresti kardiak i pësuar në Euro 2020, Eriksen beson se ishte i vdekur për pesë minuta

Nga arresti kardiak i pësuar në Euro 2020, Eriksen beson se ishte i vdekur për pesë minuta

Premier League
Momentet më të mira dhe më të këqija sportive të vitit 2021

Momentet më të mira dhe më të këqija sportive të vitit 2021

Driton Gajraku
Ronaldo vjen me një postim për Vitin e Ri, tregon pakënaqësitë me vitin 2021 dhe pritjet për 2022

Ronaldo vjen me një postim për Vitin e Ri, tregon pakënaqësitë me vitin 2021 dhe pritjet për 2022

Premier League
Twitter Sports kërkon nga përdoruesit t’i përzgjedhin momentet më të mira të këtij viti – dominon veprimi i Chiellinit ndaj Sakas

Twitter Sports kërkon nga përdoruesit t’i përzgjedhin momentet më të mira të këtij viti – dominon veprimi i Chiellinit ndaj Sakas

Ndërkombëtare
Chiellini mendoi pensionimin: Euro 2020 më mbajti në këmbë

Chiellini mendoi pensionimin: Euro 2020 më mbajti në këmbë

Ndërkombëtare
Jorginho e dinte se finalja e Euro 2020 kundër Anglisë kishte ‘mbaruar’ kur Saka mori goditjen e penalltisë

Jorginho e dinte se finalja e Euro 2020 kundër Anglisë kishte ‘mbaruar’ kur Saka mori goditjen e penalltisë

Ndërkombëtare
UEFA ndëshkon rëndë Anglinë për incidentet me tifozë në finalen e EURO 2020 ndaj Italisë

UEFA ndëshkon rëndë Anglinë për incidentet me tifozë në finalen e EURO 2020 ndaj Italisë

Përfaqësueset
Bonucci rikujton triumfin e Italisë në ‘Euro 2020’: Akoma jam duke e shijuar

Bonucci rikujton triumfin e Italisë në ‘Euro 2020’: Akoma jam duke e shijuar

Përfaqësueset
Capello beson se Real Madridi nuk ka nevojë për Mbappen dhe zbulon pse Jorginho e meriton Topin e Artë

Capello beson se Real Madridi nuk ka nevojë për Mbappen dhe zbulon pse Jorginho e meriton Topin e Artë

Ndërkombëtare
Mancini: Do të ishte e mrekullueshme ta fitonim Ligën e Kombeve pas Kampionatit Evropian

Mancini: Do të ishte e mrekullueshme ta fitonim Ligën e Kombeve pas Kampionatit Evropian

Përfaqësueset
Kthehet “Topi i Artë” – zbulohet data dhe parashikohen kandidatët e mundshëm

Kthehet “Topi i Artë” – zbulohet data dhe parashikohen kandidatët e mundshëm

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Anglisë do të marrin tek tani bonuset mijëra euro për paraqitjen fantastike në Euro 2020

Lojtarët e Anglisë do të marrin tek tani bonuset mijëra euro për paraqitjen fantastike në Euro 2020

Përfaqësueset
Pësoi lëndim të rëndë në Euro 2020, Spinazzola tregon datën e rikthimit

Pësoi lëndim të rëndë në Euro 2020, Spinazzola tregon datën e rikthimit

Serie A
Hajnat ia vodhën dy medalje të arta dhe një të argjendtë në shtëpi, Reece James postoi pamjet

Hajnat ia vodhën dy medalje të arta dhe një të argjendtë në shtëpi, Reece James postoi pamjet

Ndërkombëtare
“Nuk jam hero, bëra atë që duhej”, Kjaer kthehet të flasë për ‘rastin Eriksen’

“Nuk jam hero, bëra atë që duhej”, Kjaer kthehet të flasë për ‘rastin Eriksen’

Ndërkombëtare
Cassano: Jorginho pajtohet me mua se do të ishte ‘skandal’ nëse fiton Topin e Artë para Messit

Cassano: Jorginho pajtohet me mua se do të ishte ‘skandal’ nëse fiton Topin e Artë para Messit

Ndërkombëtare