PSG fiton ndaj Reims, ndalet Lille nga St Etienne – kampioni në Ligue 1 përcaktohet në xhiron e fundit

Paris Saint-Germain ka mbajtur gjallë shpresat për titull në fitoren 4-0 ndaj Reims në kuadër të javës së 37-të.

Pas vetëm dhjetë minutash lojë, Remis mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, pasi Abdelhamid u ndëshkua me karton të kuq.

Kështu, PSG fitoi penallti dhe atë në gol e konvertoi Neymar pas vetëm tre minutash nga vendimi për karton të kuq.

Nuk kaloi shumë kohë dhe Kylian Mbappe në minutën e 24-të e dyfishoi epërsinë për parisienët.

Në 45 minutat e dytë, ishte Marquinhos që në minutën e 68-të shënoi për 3-0, nga një asistim i Neymar.

Skuadra që drejtohet nga Mauricio Pochettino nuk u ndal me kaq dhe shënoi edhe golin e katërt me anë të Moise Kean (90′).

PSG është aktualisht në vendin e dytë me 79 pikë, një më pak se Lille që është lider, mirëpo dështoi të fitonte nda St Etienne, duke barazuar pa gola në shtëpi.

Kështu, PSG duhet të fitojë patjetër takimin e fundit, që është ndaj Brest, derisa Lille duhet të humbë ose të barazojë në takimin ndaj Angers, për të fituar kështu trofeun. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën