U turpërua nga Carrasco – Vazquez ia kthen belgut: Sa bukur

Atletico Madridi dhe Real Madrluajtën baraz 1-1 në përballjen që u zhvillua në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Los Cholchoneros kaluan të parët në epërsi me anë të Luis Suarez që shënoi pas vetëm 15 minutash lojë.

Shifrat në 1-1 i barazoi Karim Benzema në minutën e 88-të, mirëpo ishte një moment spektakolar mes Yannick Carrascos dhe Lucas Vazquez.

Belgu i fut topin mes këmbëve spanjollit, derisa ky i fundit e ka përshëndetur lojën e tij.

“Sa bukur”, ishte mbishkrimi i Vazquez në videon ku shihet duke u kaluar nga Carrasco. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale