Real Madridi fiton minimalisht ndaj Atalantas që luajti me 10 lojtarë nga pjesa e parë

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Atalantas si mysafir me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë të eliminimi direkt në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja u kushtëzua nga një karton i kuq që në fillim të ndeshjes.

Zhvillohej minuta e 13-të, kur Remo Freuler u largua nga loja për një ndërhyrje të palejueshme pak jashtë zonës.

Edhe pse italianët protestua, gjyqtari nuk e ndërroi vendimin.

Mbretërit kishin raste me Nachon dhe Vinicius Juniorin, por që nuk arritën të qëllonin portën.

Rsti më i miri ishte në fundin e pjesës së parë me Casemiron, por portieri Gollini ishte në vend, duke shpëtuar një gol të sigurt.

Me të filluar pjesa e dytë, Luka Modic rrezikoi, por që nuk arriti të shënojë.

Atalanta edhe pse me 10 veta u mbrojt shumë mirë, deri në minutën e 86-të.

Ferland Mendy shënoi një gol të bukur nga distanca për 1-0, që ishte edhe rezultati përfundimtar.

Real Madridi mori një fitore të madhe kundër një skuadre që luan futboll shumë të bukur. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve