LAJMI I FUNDIT:
Atalanta

Atalanta

1232 Artikuj

Info

Atalanta Bergamasca Calcio që njihet thjesht si Atalanta, është një klub italian futbolli i vendosur në Bergamo të Lombardisë.

Që nga rikthimi në Serie A në edicionin 2010/2011, skuadra luan në elitën e futbollit italian. I themeluar në vitin 1907 nga disa studentë zviceranë, ky klub njihet si La Dea, Nerazzurri dhe Orobici.

TROFETË kryesore

Vendore

Coppa Italia (1): 1962–63.

Serie B (6): 1927–28, 1939–40, 1958–59, 1983–84, 2005–06, 2010–11.

Serie C1 North (1): 1981–82.

Chelsea kishte skautë në fitoren e Atalantas ndaj Liverpoolit – vëzhguan një top lojtar

Chelsea kishte skautë në fitoren e Atalantas ndaj Liverpoolit – vëzhguan një top lojtar

Premier League
Formacioni i javës në Ligën e Evropës – dy yjet shqiptarë pjesë e më të mirëve

Formacioni i javës në Ligën e Evropës – dy yjet shqiptarë pjesë e më të mirëve

Liga e Evropës
U turpëruan nga Atalanta, Van Dijk i kërkon falje tifozëve të Liverpoolit

U turpëruan nga Atalanta, Van Dijk i kërkon falje tifozëve të Liverpoolit

Liga e Evropës
Notat e lojtarëve, Liverpool 0-3 Atalanta: Scamacca i jashtëzakonshëm, Gjimshiti perfekt

Notat e lojtarëve, Liverpool 0-3 Atalanta: Scamacca i jashtëzakonshëm, Gjimshiti perfekt

Liga e Evropës
Atalanta i jep leksione futbolli Liverpoolit, fitore me tri gola në Anfield

Atalanta i jep leksione futbolli Liverpoolit, fitore me tri gola në Anfield

Liga e Evropës
Scamacca trondit Liverpoolin pas 45 minutave të para

Scamacca trondit Liverpoolin pas 45 minutave të para

Liga e Evropës
Liverpooli pret Atalantan në çerekfinale të Ligës së Evropës, formacionet zyrtare

Liverpooli pret Atalantan në çerekfinale të Ligës së Evropës, formacionet zyrtare

Liga e Evropës
Dita e ndeshjeve: Katër përballje të zjarrta në Ligën e Evropës

Dita e ndeshjeve: Katër përballje të zjarrta në Ligën e Evropës

Liga e Evropës
Fiorentina fiton takimin e parë ndaj Atalantas në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Fiorentina fiton takimin e parë ndaj Atalantas në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Serie A
Juventusi në avantazh ndaj Liverpoolit për Koopmeiners

Juventusi në avantazh ndaj Liverpoolit për Koopmeiners

Serie A
Koopmeiners tregon se ka kërkuar largimin nga Atalanta pas ofertave nga gjigantët e Serie A dhe Ligës Premier

Koopmeiners tregon se ka kërkuar largimin nga Atalanta pas ofertave nga gjigantët e Serie A dhe Ligës Premier

Serie A
Klopp e mirëpret përballjen me Atalantën, thotë se e respekton skuadrën italiane

Klopp e mirëpret përballjen me Atalantën, thotë se e respekton skuadrën italiane

Premier League
Mësohen datat e çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales së Ligës së Evropës

Mësohen datat e çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Shorti i Ligës së Evropës, ekipet mësojnë kundërshtarët e tyre të mundshëm në gjysmëfinale

Shorti i Ligës së Evropës, ekipet mësojnë kundërshtarët e tyre të mundshëm në gjysmëfinale

Liga e Evropës
Kompletohen çiftet çerekfinaliste në Ligën e Evropës, nuk mungojnë përballjet interesante

Kompletohen çiftet çerekfinaliste në Ligën e Evropës, nuk mungojnë përballjet interesante

Liga e Evropës
Ekipet e kualifikuara dhe shorti i çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales në Ligën e Evropës: Gjithçka që duhet të dini

Ekipet e kualifikuara dhe shorti i çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales në Ligën e Evropës: Gjithçka që duhet të dini

Liga e Evropës
Arteta dëshiron të nënshkruajë me lojtarin që vlen mbi 30 milionë euro, po që Milani e ka huzuar

Arteta dëshiron të nënshkruajë me lojtarin që vlen mbi 30 milionë euro, po që Milani e ka huzuar

Premier League
Juventusi barazon me Atalanta dhe humb vendin e dytë në renditje

Juventusi barazon me Atalanta dhe humb vendin e dytë në renditje

Serie A
Juventusi ka në listë pesë mesfushorë nëse Rabiot largohet

Juventusi ka në listë pesë mesfushorë nëse Rabiot largohet

Serie A
Interi shkatërron Atalantan – shkëputet 12 pikë nga Juventusi

Interi shkatërron Atalantan – shkëputet 12 pikë nga Juventusi

Serie A
Milani është gati të shesë dy yje të skuadrës këtë verë

Milani është gati të shesë dy yje të skuadrës këtë verë

Serie A
Juventusi është gati të shesë dy lojtarë për të financuar blerjen prej 70 milionë eurosh

Juventusi është gati të shesë dy lojtarë për të financuar blerjen prej 70 milionë eurosh

Serie A
Nga Chiesa te Soule dhe Koopmeiners – plani i largimeve dhe transferimeve të reja te Juventusi

Nga Chiesa te Soule dhe Koopmeiners – plani i largimeve dhe transferimeve të reja te Juventusi

Serie A
Milani dhe Atalanta ndahen në paqe në “San Siro”

Milani dhe Atalanta ndahen në paqe në “San Siro”

Serie A