LAJMI I FUNDIT:

Ishte hero në finalen e Ligës së Evropës, Bayerni po tenton transferimin e tij

Ishte hero në finalen e Ligës së Evropës, Bayerni po tenton transferimin e tij

Bayern Munich pritet të bëjë shumë ndryshime në skuadrën e tyre për sezonin e ri, pasi e kanë mbyllur një sezon zhgënjyes pa asnjë trofe të fituar.

Pas ardhjes së trajnerit Vincent Kompany, shumë ndryshime do të ndodhin në skuadër në të gjitha repartet, përveçse në portë.

Sipas gazetarit Florian Plettenberg, një nga objektivat kryesore është sulmuesi nigerian Ademola Lookman,që ka shkëlqyer me Atalantën.


Paraqitja fenomenale e Ademola Lookman ka impresionuar drejtuesit e gjigantit evropian që ishin në stadium
Lexo po ashtu Paraqitja fenomenale e Ademola Lookman ka impresionuar drejtuesit e gjigantit evropian që ishin në stadium

Lookman, i cili bëri një paraqitje të fantastike me tre gola në finalen e Ligës së Evropës ka tërhequr vëmendjen e Bayernit.

Pavarësisht interesimit të tyre, ende nuk kanë nisur negociatat formale me klubin italian për nënshkrimin e sulmuesit.

Vlerësohet se operacioni mund të kushtojë nga 40 deri në 55 milionë euro.

26-vjeçari ka pasur një sezon mjaftë të mirë, ku në 45 ndeshje zyrtare në të gjitha garat ka shënuar 17 gola dhe ka asistuar në 10 të tjerë.

Megjithatë përveç Bayernit në garë për yllin nigerian janë edhe Barcelona, PSG dhe Liverpool. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori