LAJMI I FUNDIT:

Tjetër goditje për Holandën, pas De Jong edhe Teun Koopmeiners humb Evropianin

Tjetër goditje për Holandën, pas De Jong edhe Teun Koopmeiners humb Evropianin

Holanda ka marrë një goditje tjetër të rëndë pas lëndimit të yllit të mesfushës Frenkie de Jong.

Edhe mesfushori tjetër tulipian Teun Koopmeiners ka pësuar një lëndim dhe ka humbur pjesëmarrjen në Euro 2024.

Ky i fundit ishte planifikuar si titullar për miqësoren ndaj Islandës, por një problem gjatë minutave të nxhejes detyroi teknikun ta ulte në stol lojtarin e Atalantës.

Koeman, u shpreh se i frikësohej shumë gjendjes së mesfushorit dhe në fakt më e keqja ndodhi.

Lëndimi i De Jong, Holanda e zëvendëson me një futbollist që luajti në finalen e Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Lëndimi i De Jong, Holanda e zëvendëson me një futbollist që luajti në finalen e Ligës së Kampionëve

“Nëse është dikush që nuk e meriton të dëmtohet në këtë moment, atëherë ai është Koopmeiners. Ka zhvilluar një sezon të mrekullueshëm. Unë ende nuk e di se çfarë problem ka konkretisht, por më shqetëson shumë”.

“Mendoj se të gjitha këto dëmtime janë si pasojë e kalendarëve shumë të ngjeshur gjatë sezonit. Edhe Polonia ka një problem me Lewandowskin më duket, kam përshtypjen që të tilla dëmtime do të ndodhin shpesh përgjatë turneut”, u shpreh Koeman që pas dëmtimeve të De Jong dhe Koopmeiners, grumbulloi në kombëtare Ian Maatsen, lojtarin në pronësi të Chelseat që është në huazim te Dortmund.

Koeman godet Barcelonën pasi De Jong humbi zyrtarisht Kampionatin Evropian
Lexo po ashtu Koeman godet Barcelonën pasi De Jong humbi zyrtarisht Kampionatin Evropian

Holanda në faqen zyrtare ka njoftuar se Koopmeiners ka humbur Evropianin dhe pas Maatsen pritet një tjetër lojtar t’i bashkohet atyre.

Tulipanët janë në Grupin D së bashku me Francën, Poloninë dhe Austrinë, teksa ndeshjen e parë do ta luajnë kundër polakëve me datë 16 qershor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori