LAJMI I FUNDIT:

Koeman godet Barcelonën pasi De Jong humbi zyrtarisht Kampionatin Evropian

Koeman godet Barcelonën pasi De Jong humbi zyrtarisht Kampionatin Evropian

Frenkie de Jong zyrtarisht ka mbetur jashtë Kampionatit Evropian, pasi lëndimi që kishte nuk ka arritur ta kaloj për të luajtur në Gjermani.

Kjo ka qenë një goditje e rëndë për Holandën me trajnerin Ronald Koeman që ka shpërthyer.

Trajneri holandez ka fajësuar ish-klubin e tij Barcelonën ku aktivizohet De Jong se ata janë fajtorët për lëndimin e mesfushorit.

Zyrtare: Frenkie De Jong humbet Euro 2024 shkaku i lëndimit
Lexo po ashtu Zyrtare: Frenkie De Jong humbet Euro 2024 shkaku i lëndimit

“Te Barcelona rrezikuan shumë më gjendjen fizike të De Jong dhe tani jemi ne që vuajmë pasojat”, u shpreh Koeman pas fitores së Holandës 4-0 ndaj Islandës.

Ndërkohë ka ardhur edhe reagimi i mesfushorit tulipan që ka shprehur zhgënjimin që nuk do të jetë pjesë e Kampionatit Evropian ‘Euro 2024’.

“Jam shumë i mërzitur dhe i zhgënjyer, në javët e fundit kemi punuar shumë, por për fat të keq kavilja ime do ende kohë që të rikuperohet”.

Ronald Koeman publikon listën e Holandës për EURO 2024, mbetet jashtë ylli i Serie A
Lexo po ashtu Ronald Koeman publikon listën e Holandës për EURO 2024, mbetet jashtë ylli i Serie A

“Është një ëndërr dhe nder që të përfaqësosh vendin në një kompeticion kaq të rëndësishëm, por tani si pjesa tjetër, unë do të bëj tifozllëk për kombëtaren”, u shpreh De Jong.

Përfaqësuesja e Holandës ndodhet në Grupin D së bashku me Francën, Poloninë dhe Austrinë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori