Juventusi rikthehet te fitorja, triumfon ndaj Bolognas

Juventusi ka arritur të fitojë në shtëpi ndaj Bolognas me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në Serie A.

Ekipi i Andrea Pirlos i është kthyer fitores në kampionat, duke triumfuar ndaj Bolognas pas humbjes në ndeshjen e fundit ndaj Interit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të vendasve, të cilët përveç rasteve arritën të shënojnë edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 15-të dhe ishte Arthur Melo, i cili shënoi për 1-0 falë edhe një devijimit të një lojtari mysafir.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë, por përsëri ishin vetëm vendasit që arritën të gjejnë golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 71-të dhe ishte Weston McKennie që shënoi me kokë për 2-0 dhe vulosi fitoren.

Pas kësaj fitore, Juventusi ngjitet në vendin e katërt me 36 pikë, ndërsa Bologna mbetet e 13-ta me 20 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Bianconerët udhëtojnë te Sampdoria, ndërsa Bologna e pret Milanin. /Telegrafi/

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Bayern Munich – Real Madrid: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i klasikes evropiane

Eksperti i leximit të buzëve zbulon fjalët që Salah ia tha Kloppit gjatë përplasjes së ashpër

Nga tetë ndeshje ka vetëm një barazim dhe tjerat humbje: Ylli i Realit që nuk ka fituar kurrë përballë Bayernit

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit