Roma fiton trilerin e shtatë golave ndaj Spezias – vendos goli i Pellegrinit në kohën shtesë

Roma ka shënuar fitore ndaj Spezias me rezultat 4-3 në një ndeshje shumë të bukur.

Roma e nisi më mirë takimin, pasi arriti të shënojë që në minutën e 17-të të ndeshjes.

Lorenzo Pellegrini zhvilloi një lojë të mirë, duke asistuar te Borja Mayoral që shënoi për 1-0.

Por në minutën e 24-të Spezia u kthye në lojë. Roberto Piccoli shënoi për të barazuar shifrat në 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me shifrat e barabarta, ndërsa e dyta solli edhe më shumë gola.

Borja Mayoral shënoi golin e dytë personal për të kthyer epërsinë e Romës në 2-1.

Në minutën e 56-të Roma shënoi edhe golin e tretë që erdhi pas një bashkëveprimi të bukur mes Leonardo Spinazzola dhe Rick Karsdorp.

Por sërish ndeshja u hap në minutën e 59-të ku Diego Farias shënoi për 3-2.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej në skenë doli Daniele Verde që shënoi për 3-3.

Por Roma nuk u dorëzua në kohën shtesë, ku Lorenzo Pellegrini shënoi për 4-3 duke i dhënë fitoren romakëve.

Me këtë fitore Roma mban vendin e tretë me 37 pikë. /Telegrafi/

Dënimi i pazakontë që Hansi Flick i dhuroi Yamalit pasi theu një rregull të brendshëm të ekipit

Di Maria nuk hezitoi kur tregoi trajnerin më të keq me të cilin ka punuar gjatë karrierës së tij

Pep Guardiola i dërgon mesazh Thomas Mullerit

Skautët e Chelseat vëzhgojnë nga afër Edon Zhegrovën, planifikohet transferimi në janar

Zbulohet favoriti kryesor për ta zëvendësuar Ten Hagun në rast se Man Utd vendos ta shkarkojë atë

“Unë përpiqem t’u shpjegoj të gjithëve se ai nuk është një person i keq”, ylli i Barçës flet për Vinicius