Ronaldo e fillon vitin 2021 me një super gol te Juventusi

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Udineses në takimin që po luhet në kuadër të javës së 15-të në Serie A.

Ishte Cristiano Ronaldo, ai që kaloi Zonjën e Vjetër në epërsi, e që ishte njëherit goli i tyre i parë për vitin 2021.

Ylli portugez shënoi në minutën e 31-të, duke i dhënë avantazhin kampionit në fuqi të ligës italiane.

Kujtojmë se Udinese kaloi në epërsi në minutën e 11-të, mirëpo VAR e anuloi golin e Rodrigo de Paul për shkak të lojës me dorë.

Me këtë gol, Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë aktualisht me 13 sosh, një më shumë se Romelu Lukaku. /Telegrafi/

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron