Tovërlani debuton me fitore si trajner i Feronikelit

Afrim Tovërlani e ka nisur për mrekulli punën si trajner i Feronikelit.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka marrë një fitore të lehtë në shtëpi përballë Vushtrrisë me rezultat 2-0.

‘Industrialstët’ shënuan në të dyja pjesët nga një gol për tri pikët e para nën udhëheqjen e trajnerit Tovërlani.

Vetëm pas 17 minutave lojë ndeshja u zhbllokua kur realizoi qendërmbrojtësi Ilir Berisha me kokë për 1-0.

Me epërsinë minimale 1-0 të vendasve përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Nikli shënoi golin e sigurisë në minutën e 68-të, kur realizoi Mevlan Zeka pas asistimit të Jean Cariocas.

Vendasit patën mundësi të artë të shënonin për 3-0, por Mendurim Hoti dështoi nga pika e bardhë.

Deri në fund Nikli kishte edhe disa mundësi të mira shënimi me Zekën, Dabiqajn e Islamin, por që rezultati mbeti ai i minutës së 68, 2-0.

Me këtë fitore Feronikeli ngritët në pozitën e pestë në tabelë me 34 pikë, në anën tjetër Vushtrria mbetet e parafundit në tabelë me vetëm një 16 pikë. /Telegrafi/

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi