LAJMI I FUNDIT:

KF Vushtrria

284 Artikuj

Prishtina ‘shkatërron’ Vushtrrinë dhe kalon në finale të Kupës së Kosovës

Prishtina ‘shkatërron’ Vushtrrinë dhe kalon në finale të Kupës së Kosovës

Superliga
Prishtina pret Vushtrrinë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale, formacionet zyrtare

Prishtina pret Vushtrrinë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale, formacionet zyrtare

Superliga
Kupa e Kosovës rikthehet në aksion, sot vendosen dy skuadrat finaliste

Kupa e Kosovës rikthehet në aksion, sot vendosen dy skuadrat finaliste

Superliga
Endrit Krasniqi i jep Prishtinës fitoren në Vushtrri

Endrit Krasniqi i jep Prishtinës fitoren në Vushtrri

Superliga
Vushtrria – Prishtina, formacionet zyrtare të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Vushtrria – Prishtina, formacionet zyrtare të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Superliga
Sot zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

Sot zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

Kosovë
Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës, Llapi përballë Gjilanit

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës, Llapi përballë Gjilanit

Superliga
Të martën hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Të martën hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Superliga
Kupa e Kosovës: Prishtina eliminon Ballkanin, Dabiqaj shpartallon i vetëm Trepçën ’89

Kupa e Kosovës: Prishtina eliminon Ballkanin, Dabiqaj shpartallon i vetëm Trepçën ’89

Superliga
Kupa e Kosovës: Sot zhvillohen ndeshjet çerekfinale –  derbi luhet në Lipjan

Kupa e Kosovës: Sot zhvillohen ndeshjet çerekfinale – derbi luhet në Lipjan

Superliga
Hidhet shorti për çerekfinalen në Kupën e Kosovës – derbi në kryeqytet

Hidhet shorti për çerekfinalen në Kupën e Kosovës – derbi në kryeqytet

Superliga
Njëri prej sulmuesve më të mirë në futbollin kosovar, Labinot Osmani, i jep fund karrierës

Njëri prej sulmuesve më të mirë në futbollin kosovar, Labinot Osmani, i jep fund karrierës

Superliga
Penalltitë vendimtare, Vushtria kalon në çerekfinale

Penalltitë vendimtare, Vushtria kalon në çerekfinale

Superliga
Orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Superliga
Veriu i heronjve, djali i Enver Zymberit emocionon me rrëfimin për babain

Veriu i heronjve, djali i Enver Zymberit emocionon me rrëfimin për babain

Siguri
Vit i jashtëzakonshëm në futbollin kosovar: Ballkani kampion për herë të parë në histori, Llapi fitues i Kupës dhe katër skuadra në Evropë

Vit i jashtëzakonshëm në futbollin kosovar: Ballkani kampion për herë të parë në histori, Llapi fitues i Kupës dhe katër skuadra në Evropë

Superliga
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës, përballje interesante

Hidhet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës, përballje interesante

Superliga
FFK fillon t’i shpërndajë policat e sigurimit shëndetësor edhe në skuadrat e Ligës së Parë

FFK fillon t’i shpërndajë policat e sigurimit shëndetësor edhe në skuadrat e Ligës së Parë

Liga e Parë
Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Hidhet shorti edhe për Ligën e Parë, mësohen çiftet

Liga e Parë
Bën jehonë të madhe në mediat ndërkombëtare incidenti i shëmtuar në ndeshjen mes Vushtrrisë dhe Malishevës në barazh

Bën jehonë të madhe në mediat ndërkombëtare incidenti i shëmtuar në ndeshjen mes Vushtrrisë dhe Malishevës në barazh

Superliga
Nikaj pas humbjes: Malisheva ishte favorite, lodhja e bëri të veten

Nikaj pas humbjes: Malisheva ishte favorite, lodhja e bëri të veten

Superliga
Malisheva mposht Vushtrrinë dhe siguron qëndrimin në Superligën e Kosovës

Malisheva mposht Vushtrrinë dhe siguron qëndrimin në Superligën e Kosovës

Superliga
Ndërpritet ndeshja Vushtrria – Malisheva, tifozët vushtrrias ‘Forca’ largojnë rrjetën e portës dhe demolojnë ulëset

Ndërpritet ndeshja Vushtrria – Malisheva, tifozët vushtrrias ‘Forca’ largojnë rrjetën e portës dhe demolojnë ulëset

Superliga
Pjesa e parë e barazhit: Malisheva dominon Vushtrrinë, Olivier dhe Pefqeli gjejnë rrjetën

Pjesa e parë e barazhit: Malisheva dominon Vushtrrinë, Olivier dhe Pefqeli gjejnë rrjetën

Superliga