Përgjigja epike e Ibras në pyetjen e gazetarit nëse Interi është për titull

Zlatan Ibrahimovic. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic ka bërë një ndeshje të jashtëzakonshme në derbi ndaj Interit, por që në fund nuk mjaftoi që Milani të marrë fitore.

Rossonerët ishin në epërsi prej dy golave 0-2 pas 45 minutave të parë, ku Ibrahimovic asistoi tek goli i parë i shënuar nga Rebic dhe të dytin e realizoi vetë.

Por në pjesën e dytë Interi e riktheu rezultatin për ta fituar takimin 4-2 dhe për ta marrë kreun në Serie A.

E duket se humbja i ka lënë shije të hidhur Ibras, i cili nuk ka dashur shumë të komentoj për ish-skuadrën e tij Interin.

Zlatan Ibrahimovic. (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Gazetarët pas ndeshjes e pyetën suedezin nëse ky Inter është për titull të kampionit.

Ibra u përgjigj shumë shkurt: Jo. Suedezi me këtë përgjigje të shkurt u largua edhe nga Zona Mix.

Suedezi duket se më shumë preferon që titulli të shkoj në duart e ish-skuadrës së tij Juventusit ose Lazios se sa te Interi. /Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë