Prishtina fiton në fund ndaj Niklit

Sigal Prishtina e ka mundur Feronikelin me rezultat 86:82 (18:19, 23:20, 23:24, 22:19), në ndeshjen e fundit të xhiros së 23-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Çereku i parë ishte mjaft interesant, me të dy skuadrat që ishin të barabarta dhe kjo pjesë përfundoi 18:19 për Niklin. Loja ishte interesante edhe në periodën e dytë, ku dy skuadrat nuk arrinin të shkëputeshin në rezultat. 23:20 përfundoi kjo pjesë, derisa skuadrat shkuan në pushim me rezultat 41:39. Edhe perioda e tretë ishte mjaft interesante, ku skuadra mysafire pasi barazoi shifrat, kishte epërsi deri në katër pikë, 57:61, megjithatë, bardhekaltrit në fund ishin më të vëmendshëm dhe me një tre pikësh nga Fisnik Rugova, kalojnë në epërsi 64:63, rezultati pas 30 minutave në parket. Edhe 10 minutëshi i fundit ishte shumë interesant dhe dramatik, ku fituesi nuk është ditur deri në sekondat e fundit, por Prishtina ishte më e kujdesshme në fund dhe shënon fitore me rezultat 86:82.

Te Sigal Prishtina u dalluan Fahro Alihoxhiq me 25 pikë e 16 kërcime dhe Mikaile Tmusiq me 22 pikë, derisa te Feronikeli më i miri në fushe ishte Dayon Griffin me 25 pikë, gjashtë kërcime e pestë asistime.

Sigal Prishtina renditet në vendin e dytë me 15 fitore dhe pesë humbje, kurse Feronikeli ka pesë fitore dhe 16 humbje.

Carlo Ancelotti tregon momentin më vendimtar në garën për titull në La Liga këtë sezon

I refuzoi Xabi Alonso, Bayerni identifikon trajnerin e njohur spanjoll si pasues të Tuchelit

Lufta e radhës në La Liga është ajo për “Pichichin” – me katër ndeshje të mbetura pesë lojtarë në garë

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Ronaldo vazhdon të dhurojë magji në fushë, shënon het-trik në fitoren e thellë të Al Nassr

Modric dhe Nacho në librat e historisë së Real Madridit, kroati theu edhe një tjetër rekord