Real Madridi kalon fazën e grupeve me fitore – triumfon ndaj Club Brugges

Club Brugge vs Real Madrid (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ka fituar më shumë vështirësi ndaj Club Brugges, por që nuk e kishte presionin e kualifikimit në 1/16 e finales.

Los Blancos e kishin siguruar më herët  kalimin në fazën e eliminimit direkt, por që e fituan këtë takim me rezultat 3-1.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por në të dytën u shënuan tri golat.

Rodrygo Goes e shënoi golin e parë të takimit në minutën e 53-të me asistimi e Alvaro Odriozolas.

Mirëpo, vendasit i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Hans Vanaken (55’), që u shërbye mjaftë mirë nga Emmanuel Dennis.

Vinicius Junior ishte ai që e riktheu epërsinë e madrilenëve në minutën e 64-të, me një asistim të bashkëkombësit të tij që e shënoi golin e parë.

Skuadra e Zinedine Zidanes shënoi edhe golin e tretë në këtë ballafaqim me anë të Luka Modricit (90+1) me një asistim të bukur nga Casemiro.

Real Madridi ka përfunduar në vendin e dytë në Grupi A me 11 pikë të arkëtuara, PS-ja si lider me 16, Club Brugge me tri dhe Galatasaray me dy sosh. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe