Feronikeli kthehet te fitorja dhe vazhdon të ëndërrojë për titullin

Feronikeli është rikthyer te fitorja, teksa para tifozëve të vet ka mposhtur skuadrën e fundit në tabelë Dukagjinin e Klinës me rezultat 4-2.

Feronikeli e nisi për mrekulli ndeshjen kur vetëm pas dy minutash lojë gjetën golin e epërsisë.

Ishte sulmuesi anësorë Haxhi Neziraj që u gjend mirë në zonë dhe me një goditje të saktë shënoi për 1-0.

Feronikeli shtoi sulmet edhe përkundër epërsisë, ndërsa rrezikuan me Da Silvan e Zekën, por Muhaxhiri i mysafirëve ishte në vend.

Në minutën e 22-të kampioni në fuqi shënoi golin e dytë ku kësaj radhe realizues ishte mesfushori defensivë Albert Dabiqaj që shënoi nga distanca.

Por pesë minuta më vonë Jeton Dushi i mysafirëve shënoi një gol nga distanca për të ngushtuar epërsinë në 2-1.

Skuadra e fundit në tabelë barazoi gjithçka në minutën e 33-të me anë të Mark Milicajt që shënoi nga penalltia.

Nikli ka mundur ta rikthejë epërsinë në pjesën e parë, por goditja e Nezirajt u largua nga vija fatale.

Kësisoj pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë 2-2.

Me të filluar pjesa e dytë, kampioni në fuqi i Kosovës shënoi golin e tretë në këtë takim me realizues Mevlan Zekën që shënoi me kokë.

Krejt në fundin e ndeshjes, Da Silva shënoi për rezultatin përfundimtar 4-2.

Kësisoj Feronikeli tani ndodhet në pozitën e pestë në tabelë me 27 pikë, shtatë më pak se lideri Ballkani.

Në anën tjetër Dukagjini e përfundon stinorin vjeshtor me tetë pikë pas 17 ndeshjeve. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit