Holanda fiton në udhëtim te Bjellorusia, afër kualifikimit në Euro 2020

Kombëtarja e Holandës ka fituar në udhëtim te Bjellorusia me rezultat të ngushtë 2-1.

Tulipanët kanë marrë një fitore jo shumë të lehtë te Bjellorusia në takimin e vlefshëm për Grupin C në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Pjesa e parë e ndeshjes foli e gjitha në të mirë të mysafirëve holandezë, të cilët përveç shumë rasteve, shënuan edhe dy gola.

Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum (32′, 41′) shënoi dy golat në këtë pjesë, ku i pari erdhi me kokë për 1-0, ndërsa një supergol nga distanca qoi epërsinë në 2-0.

Në pjesën e dytë, Holanda vazhdoi dominimin me posedim të topit, por në krijimin e rasteve ishin të barabartë me vendasit, të cilët shënuan golin e vetëm në këtë 45 minuta.

Ishte Stanislav Dragun (54′), i cili shënoi për rezultatin 1-2 dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Holande bën një hap para drejt kualifikimit në Euro 2020, pasi ka 15 pikë në vendin e parë, ndërsa Bjellorusia renditet e katërta me katër pikë.

Në ndeshjen e radhës, Tulipanët udhëtojnë te Irlanda Veriore, ndërsa Bjellorusia te Gjermania. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero