LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Bjellorusisë

51 Artikuj

Caktohet vendi ku do të zhvillohet ndeshja Bjellorusi-Kosovë

Caktohet vendi ku do të zhvillohet ndeshja Bjellorusi-Kosovë

Përfaqësuesja e Kosovës
Pas ndalesës nga FIFA, Bjellorusia cakton shtetin ku do të zhvilloj ndeshjen me Kosovën

Pas ndalesës nga FIFA, Bjellorusia cakton shtetin ku do të zhvilloj ndeshjen me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Ku gaboi Kosova ndaj Andorrës dhe çfarë duhet të bëjë tani që ta mbajë gjallë ëndrrën për Euro 2024?

Ku gaboi Kosova ndaj Andorrës dhe çfarë duhet të bëjë tani që ta mbajë gjallë ëndrrën për Euro 2024?

Shkumbin Pireva
A janë zvogëluar shpresat e Kosovës për kualifikim në Euro 2024? Analizë për situatën në Grupin I

A janë zvogëluar shpresat e Kosovës për kualifikim në Euro 2024? Analizë për situatën në Grupin I

Driton Gajraku
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Zvicra shkatërron Bjellorusinë në ndeshjen e zhvilluar në Serbi, Xhaka njëri nga më meritorët

Zvicra shkatërron Bjellorusinë në ndeshjen e zhvilluar në Serbi, Xhaka njëri nga më meritorët

Përfaqësueset
Granit Xhaka shënon gol të bukur dhe asiston brenda tre minutave ndaj Bjellorusisë

Granit Xhaka shënon gol të bukur dhe asiston brenda tre minutave ndaj Bjellorusisë

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj drejt Serbisë për ndeshjen e parë kualifikuese të Zvicrës

Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj drejt Serbisë për ndeshjen e parë kualifikuese të Zvicrës

Përfaqësueset
Parlamenti Evropian i kërkon UEFA-s përjashtimin e Bjellorusisë nga ‘Euro 2024’

Parlamenti Evropian i kërkon UEFA-s përjashtimin e Bjellorusisë nga ‘Euro 2024’

Përfaqësueset
Xhaka dhe Shaqiri në javën e ardhshme pritet të udhëtojnë në Serbi – do të qëndrojnë rreth dy ditë në Beograd dhe Novi Sad, por askush nuk do të mund t’i shohë

Xhaka dhe Shaqiri në javën e ardhshme pritet të udhëtojnë në Serbi – do të qëndrojnë rreth dy ditë në Beograd dhe Novi Sad, por askush nuk do të mund t’i shohë

Përfaqësueset
Te Zvicra nuk janë të lumtur që do të luajnë në Serbi ndeshjen ndaj Bjellorusisë

Te Zvicra nuk janë të lumtur që do të luajnë në Serbi ndeshjen ndaj Bjellorusisë

Ndërkombëtare
Vendimi i UEFA-s, Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në Serbi përballë Bjellorusisë

Vendimi i UEFA-s, Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në Serbi përballë Bjellorusisë

Ndërkombëtare
UEFA mund të përjashtojë Bjellorusinë nga garat shkaku i mbështetjes ndaj Rusisë – bjellorusët janë në grup me Kosovën për kualifikueset e Euro 2024

UEFA mund të përjashtojë Bjellorusinë nga garat shkaku i mbështetjes ndaj Rusisë – bjellorusët janë në grup me Kosovën për kualifikueset e Euro 2024

Përfaqësuesja e Kosovës
Vlera e Kosovës dhe pesë kundërshtarëve në Grupin I: Vetëm Zvicra ka futbollistë më të shtrenjtë – futbollistët dhe trajnerët e përfaqësueseve

Vlera e Kosovës dhe pesë kundërshtarëve në Grupin I: Vetëm Zvicra ka futbollistë më të shtrenjtë – futbollistët dhe trajnerët e përfaqësueseve

Romak Zeqiri
Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet e evropianit, jemi në grup me gjashtë skuadra dhe ndeshemi me shqiptarët e Zvicrës

Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet e evropianit, jemi në grup me gjashtë skuadra dhe ndeshemi me shqiptarët e Zvicrës

Përfaqësuesja e Kosovës
Sportistët rusë dhe bjellorusë pezullohen nga të gjitha garat ndërkombëtare të patinazhit në akull

Sportistët rusë dhe bjellorusë pezullohen nga të gjitha garat ndërkombëtare të patinazhit në akull

Sporte tjera
Belgjika nëpërkëmb Bjellorusinë, Januzaj asiston në golin e fundit

Belgjika nëpërkëmb Bjellorusinë, Januzaj asiston në golin e fundit

Përfaqësueset
Formacionet startuese: Belgjika luan për fitore ndaj Bjellorusisë

Formacionet startuese: Belgjika luan për fitore ndaj Bjellorusisë

Përfaqësueset
Memushaj: Gabuam, por objektivin e arritëm

Memushaj: Gabuam, por objektivin e arritëm

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 3-2 Bjellorusi: Cikalleshi dhe Manaj më të mirët

Notat e lojtarëve, Shqipëri 3-2 Bjellorusi: Cikalleshi dhe Manaj më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Festa e Shqipërisë pas triumfit ndaj Bjellorusisë dhe kalimit në Ligën B

Festa e Shqipërisë pas triumfit ndaj Bjellorusisë dhe kalimit në Ligën B

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti i përplasjes pas ndeshjes mes dy ekipeve – katër lojtarë u ndëshkuan me karton të verdhë

Momenti i përplasjes pas ndeshjes mes dy ekipeve – katër lojtarë u ndëshkuan me karton të verdhë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëria mposht Bjellorusinë, ngjitet në Ligën B dhe fiton 1.1 milion euro

Shqipëria mposht Bjellorusinë, ngjitet në Ligën B dhe fiton 1.1 milion euro

Kombëtarja e Shqipërisë
Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria 3-1 Bjellorusi: Cikalleshi e Manaj me super paraqitje

Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria 3-1 Bjellorusi: Cikalleshi e Manaj me super paraqitje

Kombëtarja e Shqipërisë