LAJMI I FUNDIT:

Primoz Gliha publikon listën e Kosovës për tri ndeshjet e nëntorit – ftohen pesë lojtarë nga Superliga, mungojnë shumë ‘senatorë’

Primoz Gliha publikon listën e Kosovës për tri ndeshjet e nëntorit – ftohen pesë lojtarë nga Superliga, mungojnë shumë ‘senatorë’

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Primoz Gliha ka ftuar 23 futbollistë për tri ndeshjet e nëntorit në kuadër të kualifikueseve për Euro 2024.

Kosova do të luajë të dielën më 12 nëntor me Izraelin, më 18 nëntor luan në udhëtim te Zvicra, ndërsa më 21 nëntor e pret Bjellorusinë.

Për këto ndeshje, përzgjedhësi Primoz Gliha ka publikuar tashmë listën me 23 futbollistë të ftuar, ku nuk mungojnë befasitë.


Në listë mungojnë yjet e ekipit si kapiteni Amir Rrahmani dhe sulmuesi Edon Zhgrova.

Në anën tjetër, pjesë e listës janë pesë lojtarë nga Superliga e Kosovës: Kenan Haxhihamza (Dukagjini), Lumbardh Dellova dhe Qëndrim Zyba (Ballkani) dhe Ilir Krasniqi dhe Muhamet Hyseni (Llapi).

Një emër i ri në listën e Kosovës është sulmuesi i talentuar i Lausanne, Alban Adini.

Në listë nuk mungojnë emrat e mëdhenj tashmë si Arijanet Muric, Mërgim Vojvoda, Milot Rashica dhe Vedat Muriqi.

Lista e Kosovës për ndeshjet e nëntorit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtarizimi çështje orësh, zbulohet skuadra që po e paguan klauzolën e Dani Olmos

Zyrtarizimi çështje orësh, zbulohet skuadra që po e paguan klauzolën e Dani Olmos

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
City mbetet pa Ederson, portieri brazilian arrin marrëveshjen me klubin e ri

City mbetet pa Ederson, portieri brazilian arrin marrëveshjen me klubin e ri

Premier League
Kane i drejtohet Yamalit me një mesazh para finales së Euro 2024

Kane i drejtohet Yamalit me një mesazh para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
Bayerni ka konkurrencë të fortë dy klube për Xavi Simons

Bayerni ka konkurrencë të fortë dy klube për Xavi Simons

Ligue 1
Kalo në kategori