LAJMI I FUNDIT:

Giresse thotë se duhet të analizojë më shumë se çfarë po ndodh

Giresse thotë se duhet të analizojë më shumë se çfarë po ndodh

Alain Giresse nuk ka përmendur dorëheqjen pas humbjes turpëruese me Bjellorusinë, që pothuajse Kampionatin Evropian e lë vetëm një ëndërr.

Ai ka thënë se i duhet më shumë kohë të analizojë se çka nuk funksionoi në këtë ndeshje.


“Kemi tentuar sikurse lojën e kaluar që të fitojmë dhe kishim të njëjta qëllime si loja e kaluar”.

“Natyrisht se jemi përgjegjës. Është shumë e vështirë të thuhet pse. Duhet të analizojmë më shumë”.

“Jemi në disponim të keq dhe duhet të analizojmë më thellë se çka ndodhi. Kur jam në lojë, merrem vetëm me lojën. Nuk merrem më asgjë tjetër”.

“Më duhet më tepër kohë të analizoi se çka ndodhi”, ka thënë Giresse.

Kosovë pa angazhim, pa ide dhe shumë e ngadalshme - pësojmë humbje nga Bjellorusia dhe EURO 2024 duket shumë larg
Lexo po ashtu Kosovë pa angazhim, pa ide dhe shumë e ngadalshme - pësojmë humbje nga Bjellorusia dhe EURO 2024 duket shumë larg

Kosova ka vetëm tri pikë pas katër ndeshjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori