Vazhdon forma e tmerrshme e Real Madridit, ishte radha e Tottenhamit që ta mposht

Real Madrid - Tottenham . (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images for AUDI)

Real Madridit vazhdoi edhe të martën me formën e dobët parasezonale, duke pësuar humbje me rezultat 1-0 ndaj Tottenham në Allianz Arena në Mynih.

Kjo ishte humbja e tretë nga katër ndeshje për ta, duke fituar vetëm me penallti ndaj Arsenalit.

Ardhja më e re Eden Hazard kishte një paraqitje zhgënjyese edhe ndaj Spurs.

Ishte pasimi i tij që shkoi keq te Marcelo, i cili asistoi te Harry Kane, që shënoi për 1-0.

Karim Benzema kishte rast të mirë ta barazonte rezultatin, por që nuk ia arriti.

Ky ishte rasti më i mirë i Real Madrid në 45 minutat e para.

Në pjesën e dytë Mauricio Pochettino bëri nëntë ndryshime, duke i lënë në lojë vetëm Son Heung-Min dhe Kane.

Eden Hazard . (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images for AUDI)

Reali arriti të shënojë një herë në këtë pjesëlojë me Rodrygo, kur kishin mbetur edhe 15 minutat të mbetura, por goli u anulua, për pozitë jashtë loje.

Real Madridi po kalon një formë shumë të dobët në këtë fillim sezoni. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale