Unitedi nuk gabon ndaj West Hamit, i afrohet zonës që dërgon në Ligën e Kampionëve

Paul Pogba (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi arriti të fitojë ndaj West Ham Unitedit me rezultat 2-1 në Old Trafford në kuadër të xhiros së 34 në Ligën Premier.

Mysafirët treguan lojë të mirë, por fati nuk ishe në anën e tyre në këtë ndeshje.

Goli i pari në takim u shënua nga Paul Pogba, francezi nuk gaboi nga pika e bardhë në minutën e 18-të. Në vazhdim nuk pat ndonjë rast të mirë për gol dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Paul Pogba në duel me Angelo Ogbonnan (Foto: Gareth Copley/Getty Images/Guliver)

Pjesa e dytë filloi me golin e skuadrës mysafirë, ishte Felipe Anderson që shënoi në minutën e 49-të.

Marcus Rashford (58′, 63′) kishte dy raste të mira, pastaj ishte radha e Michail Antonios (77′, 78′), por të dy portierët me pritet e tyre nuk lejuan që rrjeta të tundet.

Paul Pogba duke festuar golin e dytë të tij (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Në minutën e 80-të edhe një herë në skenë doli Pogba, i cili shënoi prapë nga pika e bardhë dhe i dha fitores skuadrës së tij me rezultat 2-1.

Pas kësaj fitore Man Utd ngjitet në vendin e pestë me 64 pikë, kurse West Hami vazhdon në pozitën e 11-të me 42 pikë. Djajtë e Kuq në xhiron e ardhshme do të përballen me Evertonin, kurse West Hami me Leicesterin. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos