Kosova U21 shënoi fitore në miqësoren kundër Turkmenistanit

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka shënuar fitore në ndeshjen e parë miqësore në Antalya kundër Turkmenistanit, me rezultat 3-2.

Përzgjedhësi Rafet Prekazi iu dha mundësi të luajnë të gjithë futbollistëve nga një pjesë, derisa paraqitja e tyre ishte shumë e mirë dhe në fund me meritë iu gëzuan fitores.

Kosova kaloi në epërsi me golin e Donat Hasanajt në minutën e 18-të nga gjuajtja e lirë. Turkemenistani arriti të këndellet dhe fillimisht të barazojë shifrat në fund të pjesës së parë, derisa më pas edhe të kalojë në epërsi në minutën e 51-të.

Megjithatë, në minutat në vazhdim loja u mbizotërua plotësisht nga futbollistët tanë, të cilët në minutën e 78-të i barazuan shifrat me golin e Ismet Sinanit, derisa në minutat shtesë të ndeshjes Leard Sadriu shënoi me kokë për t’ia siguruar fitoren Kombëtares sonë.

Ndeshjen e radhës miqësore në Antalya, Kombëtarja U21 e zhvillon më 26 mars kundër Maltës. /FFK/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë