Josa: Nuk jam i kënaqur me rezultatin ndaj Feronikelit

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, nuk është ndarë i kënaqur me rezultatin e ndeshjes kundër Feronikelit (1-1).

Josa nënvizoi se skuadra e tij luajti shumë mirë pasi ishte pa një lojtar për 30 minuta.

“Nuk jam i kënaqur me barazim, por duke parë episodet që solli ndeshja, jam i kënaqur për mënyrën sesi skuadra vrapoi dhe luajti. Jam i kënaqur në përgjithësi me lojën, por jo me rezultatin”.

Prishtina luajti nga minuta e 59-të pa një lojtar, pasi Lorik Boshnjaku mori karton të kuq në minutën 59.

Derbi mes Prishtinës dhe Feronikelit përfundon baras
Lexo po ashtu Derbi mes Prishtinës dhe Feronikelit përfundon baras

“Ashtu siç morëm ne karton te kuq, mund të merrte edhe Feronikeli te rasti i Ergyn Ahmetit, pasi portieri ishte komplet jashtë portë. Na interesojnë standardet e gjykimit pasi nuk janë njëlloj si në Prishtinë si në vendet tjera”.

“E rëndësishme është që vazhdon lufta për kampionat. Do të bëhet një luftë e madhe”, ka thënë Josa për SuperSport.

Prishtina mban pozitën e dytë me 44 pikë. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën