Chelsea fiton në udhëtim te Fulhami

Chelsea (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka arritur fitore si mysafir i Fulhamit në Ligën Premier me rezultat 1-2.

Blutë ishin më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar për skuadrën e Maurizio Sarrit.

Mysafirët kishin disa raste në fillimin e ndeshjes, ndërsa goli erdhi në minutën e 20-të nga Gonzalo Higuain.

Gonzalo Higuain duke festuar golin ndaj Fulhamit në Craven Cottage (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Pas shtatë minutave rezultatin e barazoi Calum Chambers, por nuk kaloi shumë dhe Chelsea riktheu epërsinë me anë të Jorginhos (31′).

Edhe pjesa e dytë filloi me dominimin e ekipit të Sarrit, fillimisht me Hazardin (48′), pastaj edhe me Willianin (50′).

Në vazhdim vendasit tentuan disa herë golin, por Kepa Arrizabalaga nuk lejoi që rrjeta e portës së tij të tundet.

Festa e Jorginhos (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Chelsea renditet në vendin e gjashtë me 56 pikë, ndërsa Fulhami në pozitën e parafundit me 17 pikë.

Në xhiron e radhës ekipi i Sarrit luan kundër Wolverhampton Wanderers, ndërsa ai i Fulhamit ndaj Leicester Cityt. /Telegrafi/

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Ish-legjenda e njohur e Real Madridit i bashkohet Ronaldos tek Al-Nassr

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Bonusi i jashtëzakonshëm që Bellingham do ta fitojë nëse Real Madridi fiton Ligën e Kampionëve

Reali apo Bayerni? Tuchel tregohet i sinqertë për atë se kush i ka shanset më të mëdha për të kaluan në finale