Tjetër humbje për kampionët e Evropës, i mposhtë edhe Levante në Santiago Bernabeu

(Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Real Madrid ka pësuar një tjetër humbje, të tretën në katër sfidat e fundit në La Liga.

Los Blancos janë mposhtur në Santiago Bernabeu nga Levante me rezultat 1-2.

Mysafirët e nisën mjaftë mirë ndeshjen, kur vetëm pas gjashtë minutash lojë shënuan golin e parë.

Jose Morales pranoi një top të bukur nga Postigo dhe pasi kaloi portierin Courtouis shënoi në portën e zbrazët për 0-1.

Në minutën e 13-të, gjyqtari kryesor me ndihmë të VAR-it, akordoi penallti për mysafirët.

I saktë nga 11 metra ishte sulmuesi Roger që ngriti epërsinë e Levantes në 2-0.

Reali shënoi gol me anë të Sergio Ramos, por që u anulua nga gjyqtari pasi mbrojtësi kishte luajtur me dorë.

Levante shënoi edhe golin e tretë brenda 45 minutave të parë, por që u anulua pas konsultimit me VAR-in.

Enis Bardhi dhe Luka Modric. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Me epërsinë e Levantes prej dy golave, skuadrat shkuan në pushim.

Gareth Bale dhe Karim Benzema u futën në fushë në pjesën e dytë nga trajneri Lopetegui që nuk kishte se çfarë të humbiste më shumë.

Krejt çfarë arritën deri në fund Madrilenët ishte goli i shënuar nga Marcelo.

Vlen të ceket se në minutën e 88-të, Realit iu anulua edhe një gol i shënuar nga Mariano Diaz për shkak të pozicionit jashtë loje.

Kësisoj Real Madridi humb ndeshjen e tretë në katër të fundit të zhvilluar në La Liga.

Los Blancos mbesin në pozitën e pestë në tabelë me 14 pikë të grumbulluara pas nëntë ndeshjeve.

Në ndeshjen e radhës kampioni në fuqi i Evropës luan në udhëtim te Barcelona. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin