Pa fitues në Mitrovicë, Trepça ’89 dhe Drenica ndajnë pikët

Trepça ’89 dhe Drenica kanë ndarë pikët pasi kanë luajtur baras 1-1.

Vetëm pas dy minutave lojë vendasit fituan penallti, pasi Ylber Maloku u ndalua në zonë.

I saktë nga 11 metra u tregua mbrojtësi Marigen Shoshi për të kaluar vendasit në epërsi.

Mysafirët arritën të barazonin rezultatin para përfundimit të pjesës së parë.

Kreshnik Uka u ndalua në zonë, ndërsa nga 11 metra Taulant Dajaku shënoi për 1-1.

Me rezultatin e barabartë 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Në pjesën e dytë ishin vendasit që kërkuan më shumë golin e epërsisë duke sulmuar vazhdimisht.

Por skuadra e Tahir Lushtakut u mbrojt mirë dhe arriti të marrë një pikë të vlefshme në udhëtim.

Ndeshjen e ardhshme ish-kampionët e Kosovës do ta luajnë në udhëtim te Ballkani në Suharekë.

Në anën tjetër Drenica do ta luaj edhe takimin e javës së ardhshme në udhëtim tek KEK-u. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve