Rashica i jep fitoren Werderit me një supergol në minutën e fundit nga gjuajtja e lirë

Milot Rashica (Getty Images)

Milot Rashica ka shënuar supergol ndaj Eintracht Frankfurtit dhe ia ka siguruar fitoren skuadrës së tij, Werder Bremenit.

Werderi ka arritur një fitore të madhe në udhëtim te Eintrachti me rezultat 1-2.

Megjithatë, fitorja erdhi në saje të një supergol nga gjuajtja e lirë e reprezentuesit të Kosovës, Rashica.

Rashica shënoi nga gjuajtja e lirë në minutat shtesë të ndeshjes duke ia siguruar tri pikë skuadrës së tij.

Goli i parë i Bremenit erdhi nga Yuya Osako (21′), ndërsa për vendasit barazoi Sebastian Haller (54′).

Vlen të theksohet se Rashica pati paraqitje të mirë edhe në ndeshjen e javës së parë. /Telegrafi/

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Qëndrim në klubet e natës, mësohet arsyeja që u përjashtuan tre futbollistët nga Kombëtarja

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley