Milani barazon me Atalantan, siguron kualifikimet për fazën e grupeve në Ligën e Evropës

Milani nuk arriti ndaj Atalantas më shumë se një barazim 1-1 në stadiumin Atleti Azzurri d’Italia.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë, por nuk u treguan konkret para portës kundërshtare.

Pjesa e parë ishte pa gola, ndërsa shansin më të mirë e kishte Bryan Cristante në minutën e 41-të. Goli i vetëm në takim erdhi nga Franck Kessie në minutën 60-të.

Nuk mungoi përkrahja për Atalantan nga tifozët vendas (Foto: Getty Images)

Në vazhdim të dy skuadrave iu përjashtua nga një lojtar, për vendasit ishte Rafael Toloi (64′), kurse për mysafirët Riccardo Montolivo (75′). Në minutat e fundit Atalanta tentoi disa herë për golin dhe e gjeti në minutën e 91-të, autor Andrea Masiello.

Pas këtij barazimi Milani vazhdon në vendin e gjashtë me 61 pikë, kurse Atalanta një pikë më pak në vendin e shtatë.

Giacomo Bonaventura dhe Rafael Toloi gjatë një dueli (Foto: Getty Images)

Në xhiron e fundit në Serie A, Milani luan ndaj Fiorentinës, kurse Atalanta ndaj Cagliarit.

Pas këtij barazimi kuqezinjtë kanë siguruar kualifikimet për fazën e grupeve në Ligën e Evropës, por i duhet fitorja për të luajtur drejt e në grupe.

Atalanta shpreson që Milani të humbas, ose të barazojë dhe ata të fitojnë dhe kështu të shkojnë direkt në fazën e grupeve pas një fitore të mundshme të tyre. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace