Interi humbet në shtëpi nga Sassuolo, minimizohen shanset për Ligën e Kampionëve

Inter - Sassuolo (Getty Images )

Interi është befasuar në shtëpi nga Sassuolo duke humbur me rezultat 1-2 dhe duke i minimizuar gjasat për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Nerazzurrët kanë humbur takimin që ishte jetë apo vdekje ndaj Sassuolos dhe tani duhet të shpresoj në humbjen e Lazios nga Crotone dhe pastaj t’i mposht lacialët në ndeshjen e fundit.

Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm mysafirët të cilët shënuan për golin e epërsisë.

Ishte Matteo Politano, i cili shënoi një supergol nga gjuajta e lirë në minutën e 25-të për t’i quar të tijët në epërsi 0-1 në pushim.

Matteo Politano (Getty Images )

Në pjesën e dytë, Interi u vërsul në sulm për të gjetur golin e barazimit, por u befasuan përsëri nga Sassuolo që shënuan me anë të Domenico Berardit (72′) për 0-2.

Ky gol preu këmbët e Interit, por futbollistët vendas përsëri nuk u ndalën dhe vazhduan të kërkojnë golin.

Ishte braziliani Rafinha, i cili me një goditje të bukur nga jashtë zonës në minutën e 80-të ngushtuan epërsinë në 1-2.

Rafinha (Getty Images )

Deri në fund të ndeshjes vendasit provuan me të gjitha forcat, por fati nuk ishte në radhët e tyre dhe humbën me rezultat 2-2.

Pas kësaj humbje, Interi ka 69 pikë në pozitën e pestë, ndërsa Sassuolo zë vendin e 11-të me 43 pikë.

Në ndeshjen e fundit, Nerazzurrët luajnë në udhëtim ndaj rivalit direkt Lazios, ndërsa Sassuolo luan në shtëpi ndaj Romës. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit