Sejdiu e nis me fitore punën te Vëllaznimi

Vëllaznimi i Gjakovës ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim te Vllaznia 2-0.

Dy skuadrat në pjesën e parë luajtën me kujdes të madh.

Rastet më të mira për vendasit ishin nga Maliqi dhe Livoreka por pa arritur të shënojnë gol.

Ndërkohë Dardan Rogova rrezikoi për Vëllaznimin por pa sukses.

Me rezultatin e bardhë 0-0 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu e nisi mirë pjesën e dytë duke rrezikuar disa herë portën mysafire.

E golin e parë në këtë takim e shënoi sulmuesi afrikan Henry Chibuse në minutën e 73-të.

Vëllaznimi nuk u ndal dhe vazhdoi sulmet edhe pas golit të epërsisë.

Goli i sigurisë për gjakovarët erdhi në minutën e 87-të kur realizoi super talenti Lekë Vula.

Deri në fund Vllaznia tentoi të shënonte së paku golin e nderit por rezultati mbeti 0-2 në të mirë të Vëllaznimit.

Vëllaznimi edhe pas kësaj fitore vazhdon të mbetet në pozitën e nëntë por tani shton gjasat për t’i ikur barazhit pasi ka grumbulluar 39 pikë.

Ndërkohë Vllaznia e Pozhoranit thuajse ka mbetur pa gjasa për të mbijetuar pasi zë pozitën e fundit me vetëm 14 pikë.

Vllaznia e Pozhoranit tanimë me gjasa minimale për të mbijetuar do të luaj javën e ardhshme të Flamurtari.

Ndërkohë Vllaznimi do të jetë nikoqir i Llapit në Gjakovë. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën